| Parameter | Value |
|---|---|
| Coil Voltage (DC) | 3 V |
| Release Time | 5 ms |
| Operate Time | 10 ms |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Contact Material(Contact Finish) | Ag + Au clad |
| power consumption | 200 mW |
| Relay Type | Relay |
| Termination Style | Solder |
| Must Release Voltage | 300 mV |
| RoHS | Compliant |
| Must Operate Voltage | 2.25 V |
| Packaging | Tube |
| Contact Form | 1 Form C (SPDT-NO, NC) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
